Monday January 21st 2019

Najpopularniejsze polskie komiksy

Słowo komiks ma iście angielskie pochodzenia. Na nazwę tą składa się angielskie sformułowanie „comic strip”, gdzie słowo „comic” oznaczało „lekką, zabawną opowieść”, a „strip” odpowiadało za charakter przedstawiania tej historii w formie zestawionych obok siebie, często kolorowych obrazków.

 Polska literatura może pochwalić się imponującą ilością komiksów, które czytały dzieci już w czasach PRL-u. Niektóre z nich nie zestarzały się po dziś dzień, inne przeszły do historii komiksów. Część z nich odnajdziemy w bibliotekach, inne u kolekcjonerów tej formy sztuki.

 

Najpopularniejsze polskie komiksy

 Każdy fan komiksów znajdzie coś dla siebie. Ogromny wybór polskich komiksów sprawia, że zadowoli się praktycznie każdy czytelnik. Te najbardziej znane polskie komiksy to: „Antresolka Profesora Nerwosolka”,  „Kapitan Żbik”, „Janosik” czy nieśmiertelny „Koziołek Matołek”. Jednak nie należy też zapominać o takich hitach komiksowych jak „Gąska Balbinka”, „Kajko i Kokosz”, „Gapiszon i dynia”, „Kapitan Kloss” czy „Gucio i Cezar”.

 

 W każdej z tych pozycji odnajdziemy dawkę pouczających historii, zakrapianych humorem. To podróż do dziecięcych marzeń, pełna niesamowitych opowieści. Polskie komiksy były i są  niezwykle popularne. Z wypiekami na twarzy czytają je nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Interesting Sites

    Archives